Materská škola na Kyjevskej ulici 14 v Rožňave usporiadala 25. septembra 2018 pre 5 – 6 ročné deti a ich rodičov športové popoludnie, počas ktorého realizovala cvičenia zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby.

Prostredníctvom finančnej dotácie mesta Rožňava a so spoluúčasťou Rodičovského združenia pri Materskej škole Kyjevská 2020/14 Rožňava, sa zakúpila rehabilitačná zostava, ktorá pozostáva z akupresúrnych chodníkov. Akupresúrne chodníky majú rôzne povrchy, ktoré stimulujú svalstvo chodidiel, pozitívne vplývajú na krvný obeh, precvičujú rovnováhu a posilňujú chrbtové svalstvo.

Cvičenia boli  charakteristické hravosťou, zábavnosťou a hlavne boli terapeutické. Deťom priniesli radosť a nové zážitky. Cvičenia na akupresúrnych chodníkoch sa budú v materskej škole realizovať celoročne v jednotlivých organizačných formách dňa pod vedením pedagógov. Lepšia je prevencia ako liečba, čo platí obzvlášť pre deti tejto vekovej kategórie.