Pokyny k  organizácii výchovy a vzdelávania

na začiatok školského roka 2020/2021

aktualizované

• Prevádzka materskej školy je denne od 06,30 hod. do 16,30 hod.
  • Príchod detí do materskej školy bude do 8,00 hod.
  • Vstup do MŠ bude cez dve vstupné brány: žltá a modrá. Veľká – zelená brána bude naďalej uzavretá.
  • Schádzanie detí a rozchádzanie detí v triede, do ktorej sú deti zaradené.
  • Dochádzka do materskej školy sa umožní len deťom z rodín, ktoré nie sú v karanténe.
  • Dezinfekcia rúk všetkých osôb pri vstupe do pavilónu sa zabezpečuje dezinfekčným prostriedkom vhodne umiestneným.
  • Meranie teploty detí bezdotykovým teplomerom pedagogickým zamestnancom v triede.
  • Zákonný zástupca predkladá po každom prerušení dochádzky dieťa do materskej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.
  • Deti si prinesú prezúvky, posteľné prádlo, pyžamo, hrebeň, náhradné oblečenie, uterák malých rozmerov. Výmena uterákov 1x týždenne.
  • Výmena posteľného prádla každý týždeň, bez ohľadu na to, koľkrát dieťa spalo v MŠ.
  • Sprevádzajúca osoba zabezpečí umiestnenie rezervného rúška svojho dieťaťa do jeho skrinky.
  • V prípade podozrenia alebo ochorenia dieťaťa na COVID-19 bezodkladne o tejto situácii zákonný zástupca informuje učiteľku a riaditeľku MŠ.
  • V prípade podozrenia na ochorenia sa dieťa nepreberie.
  • Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, dieťa si nasadí rúško  a umiestni sa do samostatnej miestnosti (miestnosť na saunovanie), kontaktujú sa rodičia, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú.
  • Sprevádzajúca osoba sa v priestoroch materskej školy pohybuje vždy v rúšku resp. v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami, a to hlavne za účelom odovzdania a vyzdvihnutia dieťaťa bez vstupovania do umyvárky a triedy.
  • Odporúčame minimalizovanie zhromažďovania osôb pred materskou školou.
  • Zákonný zástupca rešpektuje zákaz nosenia hračiek, sladkostí a iného materiálu z domáceho prostredia do materskej školy.

Príloha:

1. zdravotny dotaznik.docx (23035)
2. vyhlasenie.docx (18620)