NAJBLIŽŠIE AKTIVITY

V zmysle zvýšenej pozornosti prevencii obezity realizovať primerané pohybové aktivity, vytvárať vhodné podmienky pre pohyb počas pobytu detí v materskej škole:

• využívanie priestorov telocvične /podľa  harmonogramu/, vytvoriť dostatok priestoru na realizáciu zdravotného cvičenia pre všetky deti.
  • využívanie areálu školského dvora na rozmanité špecifické  činnosti – bicyklovanie, kolobežkovanie...
  • športové aktivity k Európskemu týždňu športu - Športujeme
  • do každodenného zdravotného cvičenia detí zaraďovať  prvky projektu Zdravý chrbátik, využívať telovýchovné náčinie.

V rámci Dní mesta Rožňava zorganizovať:

• vedomostný kvíz o meste Rožňava v 5.-6. triede,
  • vyhotoviť z Lego stavebnice maketu mesta: „Tu žijem,“
  • návšteva Námestia baníkov,
  • návšteva baníckeho múzea v Rožňave,

Participovať na cieľoch logopedickej prevencie v spolupráci s odborníkom v oblasti logopédie – logopedická depistáž, poradenstvo.

Divadelné predstavenie: Ujo Doremino s hudbou okolo sveta.

Realizácia aktivít je podmienená  rozhodnutiami Úradu verejného zdravotníctva SR  ako aj miestne príslušného regionálneho úradu verejného zdravotníctva.